Mech

Líbí se vám dorty ozdobené mechem? A nevíte jak na něj? Tento článek bude velmi krátký, a vy jistě překvapení, jak je to snadné.

Bude vám stačit recept na obyčejný piškotový korpus, malá forma (je jedno jaký tvar) a zelená barva. Barvu si nejlépe smíchejte s nějakou tekutinou (mléko, kefír…) podle toho, jaký odstín si přejete. Jelikož toho pečete málo, tak si raději přidávejte barvu po málu. Podle toho, jak moc zelenou chcete. Směs přidejte do těsta dle postupu. Tedy před vložením mouky a kypřících složek. Důkladně barvu promíchejte. Poté upečte korpus tak, jak jste zvyklí. Po upečení nechte vychladnout.

Až když dojde na zdobení, tak se dejte do korpusu, ať vám neosychá. Stále to je jedlá část dortu, a rozhodně nechcete, aby chroupal.

Tak, a v čem je kouzlo? Nic se nekrájí a také to nepůjde rychle. Nástroj jsou ruce, kterými si odtrhávejte malé kousíčky a dekorujte jím dort. Je důležité, aby kousky nebyly moc velké, protože to povětšinou také nevypadá hezky. Malé kousky tedy skládejte jako puzzle dle fantazie.

Pokud jím chcete zdobit např. čokoládu, která vám už částečně zaschla, tak kousky zase namáčejte do roztopené čokolády, ale jen malinko, ať to nemáte zapatlané, a lepte.

Tip na Závěr: Mech (korpus) rychle pracuje, proto nejlépe dekorujte těsně před tím, co budete dort servírovat (max. pár hodin). Pobyt v lednici může udělat své – viz. fotografie v úvodu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s