O mně

Ahoj! Jmenuji se Tereza, je mi 28 let a miluji dorty…

Mimo jiné miluji cestování, módu, dobré jídlo, dobrou pozitivní společnost, ale v neposlední řadě miluji dezerty, design a kvalitní suroviny.

IMG_6592Gastronomii se věnuji od střední školy, po které jsem pokračovala bakalářským studiem na vysoké škole hotelové. Těchto sedm let se mi zdálo před lety promarněných, protože mé srdce stále prahlo k módě, a já se tehdy začala velmi aktivně věnovat módě, až jsem založila svou módní značku TerČ Styl. (Značka se mnou žije již pátým rokem, tudíž jsme nerozlučnou dvojkou a bude mě doprovázet i mým novým projektem.) Roku 2015 jsem s velkou vizí své značky odlétala do Anglie, jenže jsem začala pracovat v restauraci, která mi dávala tvrdou lekci, a ty jsou pro mě v životě prostě důležité. Obětovala jsem tomu tolik úsilí a času, že jsem se rozhodla v tomto oboru, který mi je nejbližší, zůstat.

Se svou kamarádkou jsem začala v Anglii dělat dorty a začala jsem se více zajímat o suroviny. Když jsem se v Anglii přestěhovala, tak mě to rozhodně neopustilo, ba naopak, začala jsem si vést deník o gastronomických místech, která jsem navštívila, začala jsem vytvářet své recepty, nakupovat nádobí… Po více jak roce jsem se vrátila domů a dorty mě pohltily. Ze začátku to rozhodně nebyla žádná mistrovská díla, ale od samého začátku mi šlo o recept. Udělat to trochu jinak, design přišel až později. A to poté, co jsem si  prošla mini školou v jedné cukrárně s francouzskými mini dortíky a mohla jsem se učit od skvělé cukrářky. Dorty od té doby začaly skutečně vypadat jako dorty. Naučila jsem se také nějaké techniky a taktiky, protože bez některých postupů to prostě nejde, je to občas alchymie. Ale pak už jsem se vydala svou vlastní cestou a začala jsem si vytvářet sbírku receptů. Díky množství dortů, které jsem vytvářela různě pro své přátele, jsem se zlepšovala i v designu, a každý náročný nápad se stal mou výzvou. Neříkám ne, přemýšlím, jak by to šlo…

blogTento blog jsem se rozhodla založit proto, že bych vám rádanějaké taktiky, triky, nápady, rady a informace o surovinách ráda předala. Nejsem odborník, ale chtěla bych vám být nápomocná si umět udělat krásný dort sami doma.

Co tu ale nezveřejmím, budou mé recepty, protože s těmi mám jeden velký sen, a to knihu…